Кар’єра


Стань частиною Нафтогазу та зростай разом із нами!


Група Нафтогаз — один з найбільших роботодавців України. Ми цінуємо та піклуємося про своїх співробітників, забезпечуючи належні умови для їхньої професійної реалізації та розвитку. Адже успіх великої компанії складається з успішних історій її працівників.

Працювати в Групі Нафтогаз — це не лише отримати можливості кар’єрного зростання і конкурентної оплати праці, а й бути частиною амбітної команди, мета якої – досягнення енергонезалежності України та підвищення добробуту українців.

На підприємствах, що входять до Групи, та в компанії Укрнафта працює понад 52 тисячі людей (дані на січень 2021 року). Ми потребуємо сміливих, відкритих, професійних та сумлінних співробітників, які зможуть посилити нашу команду та створюватимуть нове краще майбутнє разом із нами.

У 2014 році Нафтогаз очолив Андрій Коболєв. Головними стратегічними завданнями нового менеджменту стали реформа Нафтогазу та ринку газу в Україні за європейським зразком, а також забезпечення надійності постачання газу споживачам.

За ці роки було здобуто багато перемог, якими пишається кожен, хто працює в Нафтогазі. З призначенням нового керівництва в політиці компанії щодо роботи з персоналом відбулися ґрунтовні зміни, які відображають стратегічні задачі Нафтогазу. Зокрема, була ухвалена нова HR-стратегія, яка реалізується за такими напрямами як підвищення організаційної ефективності, побудова ефективних HR-процесів, зміна управлінських практик, підвищення рівня залученості та мотивації працівників.

Незважаючи на пандемію та кризу, Група рухається у цьому напрямі, одночасно діджиталізуючи безліч процесів. Наприклад, у 2021 році ми впроваджуємо автоматизовану систему управління персоналом Talent Management System (TMS), яка дозволить кожному співробітнику скласти особистий план кар’єри, пройти необхідні навчальні тренінги і відслідковувати свій прогрес.

Наші зусилля знаходять свій відгук як у співробітників, так і у зовнішніх експертів. Лише 2020-го року Групу Нафтогаз визнано:

- «Найпривабливішим національним роботодавцем» за даними незалежного міжнародного рейтингу привабливості бренду роботодавців Randstad Employer Brand Research;
- одним із ТОП-20 найкращих компаній-роботодавців за версією HR-рейтингу журналу Бізнес.

При цьому один з наших навчальних проектів для співробітників «Школа буріння» став лауреатом премії HR-Бренд Україна 2020.

Ми послідовно здійснюємо прогресивну та сучасну гендерну політику та докладаємо зусиль до залученості жінок. За статистикою World Petroleum Council, частка жінок у нафтогазовій галузі складає 22%. Але в Групі Нафтогаз частка жінок становить майже 24% — вище, ніж в середньому в світі. В нас багато жінок в менеджменті, а не лише серед робочих спеціальностей. У Нафтогазі гендерно збалансована наглядова рада, а серед директорів в НАК - 25% жінок. Ми вважаємо, що жінок має бути більше, і цю тенденцію особливо підтримують нові члени правління, які до нас долучилися нещодавно, з великим досвідом роботи в країнах ЄС. Ми - прихильники прозахідної культури.

Для того щоб заохотити дівчат йти вчитися на нафтогазові спеціальності, ми реалізуємо програму освітніх змін, працюючи з вишами. Наприклад, створюємо проект сучасних інженерних студій - спільний проект з канадським університетом технологій Південної Альберти, полтавської політехніки та харківського університету ім Бекетова. Серед студентів буде мінімум 40% дівчат.

Ми пишаємося тим, що перетворили організацію радянського зразка з застарілими технологіями, корупцією та бюрократією на сучасну, престижну та прозору компанію. Ми - альма-матер для тисяч працівників. Плинність кадрів в нас коливається від 2 до 4% на рік - це дуже низький показник. Ми платимо заробітну платню, яка достатня, аби втримати кваліфікований персонал, уважно стежимо за тенденціями в нафтогазовій сфері і намагаємося бути найкращими в піклуванні про своїх людей.

Ми також як соціально відповідальна компанія маємо низку програм для співробітників, які допомагають дбати про їхнє здоров'я. Адже ми розуміємо, що лише завдяки вдалому work&life balance можна ефективно втримати кадри.

В регіонах, де працює Група, ми допомагаємо лікарням, школам, відновленню інфраструктури. Ми також були рушієм закону, який дозволив 5% ренти від видобутку залишати місцевим громадам.

Для нас важливо, що співробітники поділяють цінності Групи, такі як сумлінність та прозорість.

В різні часи Група акумулювала від 65 до 85% українських кадрів нафтогазової галузі. Нам треба багато людей, і єдина можливість забезпечити себе персоналом - виховувати його самим. Ми залучаємо й іноземних фахівців, й інвестуємо в навчання та стажування. Наприклад, щороку у нас в Групі працює 1-1,5 тис. стажерів.

Ми потребуємо фахівців різних напрямів діяльності. Від 2016 року у нас налагоджено відкритий рекрутинговий процес, - ми публікуємо вакансії, запрошуємо людей відкрито через сайти, агенції з пошуку роботи, інтерв'ю за компетенціями. Адже в минулі часи в Нафтогаз ніхто з вулиці не потрапляв - це було неможливо. Рекрутингу як такого не існувало в принципі. Зараз 60% вакансій у нас заповнюють люди ззовні, з ринку, а 40% - ростуть кар’єрно всередині Групи.

Приєднуйтесь до нас — це чудовий шанс стати частиною важливої і великої національної компанії!

Пошук кандидатів для Групи Нафтогаз (посилання)