Відстрочка платежів для ТКЕ


Інформація
про можливість отримання відстрочки підприємствами ТКЕ в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води

09 лютого 2021 року між Кабінетом Міністрів України, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» був укладений Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води, який визначив основні напрями роботи та виконання певних завдань усіма сторонами Меморандуму.
Головним завданням Меморандуму є надання підприємствам у сфері теплопостачання можливості розрахуватися із НАК «Нафтогаз України», за використані у січні – квітні 2021 року обсяги природного газу по договору, призначеному для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню, із відстрочкою платежу до 30 вересня 2021 року.
Відстрочка надається на різницю між ціною природного газу для підприємств теплопостачання, визначеною відповідно до пункту 13 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867 (далі – Положення) у січні – квітні 2021 року, та ціною природного газу, врахованою в тарифах на послуги з теплопостачання для населення, за якими протягом опалювального періоду 2020/2021 року фактично нараховується плата кінцевим споживачам (населенню), але не нижче граничної ціни природного газу, встановленої для побутових споживачів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

На виконання цього положення Меморандуму НАК «Нафтогаз України», як постачальник із спеціальними обов’язками, який забезпечує виробників теплової енергії природним газом на умовах Положення розробила проект додаткової угоди щодо внесення змін в умови діючих договорів постачання природного газу для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню.

Для отримання відстрочки по оплаті використаних обсягів газу відповідно до умов Меморандуму виробник теплової енергії:
  1. Надсилає до НАК «Нафтогаз України» (поштовим та/або електронним зв’язком) звернення стосовно отримання до 30 вересня 2021 року відстрочки платежу у відповідності до положень Меморандуму;
  2. Отримує від НАК «Нафтогаз України» на електронну адресу проект додаткової угоди для оформлення і підписання;
  3. Отримує довідку органу, яким встановлено чинний тариф, який застосовується до кінцевого споживача — населення, на послуги з теплопостачання для населення, в якій зазначено номер та дату рішення про встановлення тарифу, розмір тарифу, дату набуття чинності тарифу, період дії тарифу та враховану в цих тарифах ціну природного газу (далі – Довідка). У разі якщо встановлення тарифів для контрагента не передбачено чинним законодавством, він надає довідку за підписом керівника та головного бухгалтера про ціну природного газу, яка враховується за відповідний період (місяць) в розрахунках із споживачами теплової енергії (для населення) (далі – Довідка).
  4. Оформлює належним чином проект додаткової угоди, а саме: зазначає в додатковій угоді ціну природного газу із Довідки; підписує її уповноваженою особою; у двох екземплярах разом з оригіналом Довідки надає в НАК «Нафтогаз України» для подальшого оформлення.

Звертаємо увагу, що:
    - додаткова угода підписується НАК «Нафтогаз України» виключно за умови надання виробником теплової енергії Довідки та оформлення належним чином акту приймання-передачі природного газу і додаткової угоди на встановлення ціни природного газу за січень 2021 року відповідно до Прейскуранту, розміщеного на офіційному сайті Компанії;
    - при розрахунку рівня оплати та аналізу виконання контрагентом вимог пункту 11 Положення НАК «Нафтогаз України» буде враховувати відстрочку платежу, надану контрагенту на умовах підписаної додаткової угоди.

    Додаткова угода